Strona główna

athleisure- czym się charakteryzuje ten trend?

15 marzec 2023
Czym charakteryzuje się w modzie trend athleisure?


Czym charakteryzuje się w modzie trend athleisure?

Moda ciągle się zmienia i jedną z jej cech jest powracanie pewnych trendów, często ze znacznie większą siłą niż poprzednio. W takim właśnie mocnym powrocie, a właściwie w rozkwicie i zdobywaniu kolejnych szczytów, jest obecnie styl athleisure.

Ten trend oznacza również śmiałe zestawienia. Jeśli zobaczysz szpilki połączone ze spodniami dresowymi, to właśnie będzie styl athleisure, mogą to także być sneakersy zestawione z marynarką.

Co takiego właściwie jest athleisure?

W najprostszym ujęciu jest to połączenia mody z najwyższych sfer i ubrań noszonych w ramach tak zwanego casual elegance z całkowicie sportowym stylem. Taki sposób łączenia ma bardzo wiele zalet dla osób z niego korzystających. Zyskują one znacznie na wyrazistości swoich kreacji i podkreślają swój dynamiczny wizerunek, nie tracąc przy tym elegancji. Równie ważne jest to, że co w modzie nie zawsze jest oczywiste, tym razem to, co ładnie i elegancko wygląda, jest również bardzo wygodne w użytkowaniu. Samo słowo athleisure to połączenie dwóch angielskich słów athletic oraz leisure, które oznaczają odpowiednio sportowy albo wysportowany oraz wypoczynek.

Skąd pochodzi athleisure?

To właściwie nie jest oczywiste. Pewne jego elementy pojawiały się wraz z rozwojem mody streetstylowej i coraz częściej gościły również na wybiegach. Niektórzy początków doszukują się już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i modzie na fitness, czy bieganie, jakie ogarnęły wtedy Stany Zjednoczone. W ciągu ostatnich kilku lat największy rozwój zawdzięcza on wielu blogerkom modowym ze Skandynawii, który to region jest znany z tendencji do mieszania różnych styli.

Jakie ubrania są typowe dla style athleisure?

Jak już było wspomniane, athleisure to sportowa elegancja przeznaczona głównie dla młodych ludzi. Właśnie dlatego dominują w nim ubrania bardzo wygodne, w których poza tym, że ładnie się wygląda, w każdej chwili można by wybrać się - na przykład - na trening. Najczęściej pojawiają się w nim ubrania takie jak:

 • oversizowe marynarki;
 • oversizowe bluzy;
 • snekaersy;
 • czapki z daszkiem;
 • kurtki jeansowe;
 • dresowe spodnie;
 • legginsy.

Style athleisure, to coś więcej niż tylko sposób ubierania- więcej o tym stylu przeczytasz na stronie Athleisure, czym charakteryzuje się w modzie?. To również w pewien sposób przeniesienie domowego luzu i nieformalnego stylu w inne miejsca. Wszędzie możesz czuć się wygodnie i nie być przymuszany do bardzo formalnego stroju. Zgodnie z takim podejściem, do stylu athleisure pasują także znacznie swobodniejsze fryzury oraz delikatny make-up lub jego całkowity brak. Trend ten prawdopodobnie nie przeminie, gdyż w dużej mierze wynika on- z jednej strony- ze znacznego przyśpieszenia życia, zwłaszcza w dużych miastach, jak i globalnej, bardzo pozytywnej mody na zdrowy tryb życia. Zdrowe życie oznacza między innymi dużo ruchu, do czego z pewnością konieczna jest odzież sportowa, która stanowi około jednej piątej całej produkcji ubrań na świecie.Zobacz również

Momentarze

 • Odpowiedz Ola
  Styl athleisure to świetny wybór dla osób, które cenią sobie wygodę i funkcjonalność, jednocześnie nie rezygnując z modnego i stylowego wyglądu. Tego typu ubrania pozwalają na stworzenie oryginalnych i wyjątkowych stylizacji, które przyciągają uwagę i wyróżniają się z tłumu.
 • Odpowiedz ewelina h.
  Styl athleisure to połączenie funkcjonalnych ubrań sportowych z elementami casualowej garderoby. Jest to doskonały wybór dla osób, które chcą czuć się wygodnie i swobodnie, nie rezygnując jednocześnie z modnego i stylowego wyglądu. 😉
 • Odpowiedz alka
  Athleisure to idealny styl dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Tego typu ubrania umożliwiają swobodne poruszanie się i uczestniczenie w różnego rodzaju aktywnościach, jednocześnie wyglądając modnie i stylowo.
 • Odpowiedz Jaśka
  Styl athleisure ma wiele zalet, w tym przede wszystkim wygodę, ale także uniwersalność. Dzięki temu, że tego typu ubrania łączą w sobie elementy sportowe z casualowymi, mogą być noszone na wiele różnych okazji, od codziennych spacerów, po wyjścia na miasto czy spotkania z przyjaciółmi.
 • Odpowiedz Mariola
  Athleisure to styl, który zdobył popularność na całym świecie i stał się modnym trendem, zarówno w świecie mody, jak i w życiu codziennym. Coraz więcej znanych marek wprowadza do swoich kolekcji ubrania sportowe, które doskonale łączą się z modnymi dodatkami i akcesoriami.

Odpowiedz