Podróże

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Kraków dla dzieci.

19 lutego 2018


Muzeum znajduje się w dawnych budynkach zajezdni, przy ulicy Wawrzyńca, w samym sercu krakowskiego Kazimierza. Składa się z kilku hal, gdzie każda ma coś wyjątkowego, co zainteresuje nie tylko dorosłych. Wybierając się do tego miejsca, warto zaplanować sobie całe popołudnie. Czas płynie tam szybko i przyjemnie.

Jako pierwszą wystawę, zobaczyliśmy Galerię Figur Stalowych. Rzeźby inspirowane postaciami z bajek, filmów, celebrytami, zwierzętami oraz modelami luksusowych samochodów. Do wykonania tych figur nie wykorzystuje się odlewów ani ciężkich maszyn. To w 100% praca ręczna! Wszystkie eksponaty można dotykać, a nawet wsiąść za kółko samochodu wykonanego w skali 1:1.

Dla fanów motoryzacji muzeum przygotowało wystawę ze starymi eksponatami między innymi: fiat 125p, wóz milicyjny, polska karetka, Syrenka, Mikrus. Niezapomniane chwile i powrót do czasów PRL.

Dla dzieci na pierwszej sali przygotowano ciekawe urządzenia, które pozwolą im zająć się dłuższą chwilę.

W kolejnych budynkach mamy przegląd historii komunikacji miejskiej i drukarstwa. Można przenieść się czasie i zobaczyć/przypomnieć sobie, jak działały wybrane urządzenia codziennego użytku. Jest też sama doświadczeń z zjawiskami fizycznymi oraz 26 interaktywnych edukacyjnych stanowisk w czterech strefach nauki i zabawy.

W innym zaś budynku znajdziemy tramwaje z różnych okresów. W muzeum są również wystawy czasowe o różnej tematyce.

Wejście i poruszanie się z wózkiem nie stanowiło dla nas problemu. Nie natrafiliśmy na schody lub inne wózkowe utrudnienia. Dzieci do 3 lat mają wstęp za darmo.

Obok muzeum, na zewnątrz, jest plac zabaw, który latem sprawdza się świetnie.

Zobacz również

16 komentarzy

 • Odpowiedz ewa 19 lutego 2018

  Byliśmy ! Rok temu, w lecie. Dzieciaki super sie cieszyly, zwlaszcza wystawa z tramwajami, uwazam ze to mus kazdego dziecka jak jest w krakowie.

 • Odpowiedz madziak 19 lutego 2018

  Skad sukienka małej? Cudowna jest

 • Odpowiedz emi 19 lutego 2018

  Fajnie ze w centrum miasta to mozna wyskoczyc jeszcze gdzies w poblizu na zapaiekanke czy do restauracji na obiad, wybieramy sie w wakacje do krakowa, planujemy odwiedzic muzeum 🙂

 • Odpowiedz justyna 19 lutego 2018

  ogród doswiadczen polecam. 🙂

  • Odpowiedz Madagene 19 lutego 2018

   Moja córka była na wycieczce z przedszkola, ja nie więc planuje jak tylko będzie pogoda dopisywać 🙂 Dzieki 🙂

 • Odpowiedz megg 19 lutego 2018

  też chce miec takie kólko jak dla chomika hahahaha

 • Odpowiedz klemens 19 lutego 2018

  Mąż mój jak dziecko. Cieszyłby się z wystawy o samochodach między innymi jak jest fiat 125 p, jego ulubieniec, ojciec mial wiec ma senstyment, opowiada mi o tym samochodzie jakby niewiadomo co to było 😉

 • Odpowiedz agnieszka 19 lutego 2018

  Uwielbiam krakowskie muzea, planujemy na wiosne odwiedzic, kocham krakow.

 • Odpowiedz polka 19 lutego 2018

  Interaktywne sa najlepsze. To coś zupełnie innego niż tradycyjne muzea ktore wieja nuda zwlaszcza dla dzieci to jest w ogole pomylka. A tutaj no prosze widac jak sie dziewczyny ciesza , zadowolone na calego. Pozdrawiam

 • Odpowiedz paulina p. 19 lutego 2018

  Dobrze wiedzieć ze z wozkiem nie ma problemu, cenna informacja wbrew pozorom, dzieki 🙂

 • Odpowiedz jolka 22 lutego 2018

  koniecznie musze z moimi coreczkami, natalka ma 3 latka, bedzie zachwycona 🙂 dzieki za polecenie, w takie dni nudy w weekendy.

 • Odpowiedz lucja 25 lutego 2018

  mojemu dziecku tez by sie przydal taki kolowrotek, dopoki nie chodzil bylo bez potrzeby jak tylko zorbul krok tak teraz goni po calym domu

 • Odpowiedz magda 25 lutego 2018

  Musze obczaic to muzeum.

 • Odpowiedz yatenga 25 lutego 2018

  Thanks to all the patreons!!!

 • Odpowiedz Lori 1 marca 2018

  Zarówno mieszkańcyAleksandrii oraz Kopalni są bardzo niezadowoleni z tych propozycji !!! Może to dotrze do urzędników gminnych. Z tego co słyszę pasażerowie będą nadal korzystać z usług PKS, który zawiezie bezpośrednio do Częstochowy.


Odpowiedz