STYL ŻYCIA

DIAGNOZA LEKARZY !

28 lipca 2015

Czy zdarzyło Ci się wyjść od lekarza z poczuciem, że jednak mało wiesz o medycynie? Może byłaś zażenowana i rozgoryczona ponieważ lekarz podważył Twój autorytet. A przecież jesteś najlepszą matką, żoną i sama najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze w razie choroby, czy wypadku. No więc po cóż w ogóle chodzić o lekarza?

Jestem typem osoby, którą „wołami” trzeba zaciągnąć, żebym poszła do lekarza kiedy coś mi dolega. Muszę mieć 39 stopni gorączki, tak jak ostatnio, gdzie sama bez namowy innych poszłam do medyka. Leczę się według moich przyzwyczajeń, albo leczy mnie internet. Czy jest tu ktoś takim swoim lekarzem jak ja?

Hm właśnie po kilku ostatnich wizytach u różnych specjalistów poczułam, że grunt pali mi się pod nogami, a bo:

– Dowiedziałam się, że gorączkę mierzy się na skroniach, a nie na środku czoła. Środek czoła to temperatura czoła i nie jest to adekwatne do wyniku temperatury ciała.

– Że rutinoskorbin działa jak efekt placebo. Nie ma sensu go kupować, bo te rutynowe tabletki, każdy zażywa bez większego sensu, one nie leczą.

– Że brak żelaza nie wpływa na ogólne samopoczucie niemowlaka.

– Że gorączka nigdy nie jest u dziecka objawem ząbkowania. To ząbkowanie powoduje osłabienie organizmu, który szybciej i łatwiej wówczas łapie infekcje, czego skutkiem jest gorączkowanie. Dlatego drogie matki- jeśli Twoje dziecko gorączkuje to napewno jest chore.

– W Polsce 70% ludzi ma braki witaminy D. Sorry taki mamy klimat! Słońca mamy tylko 3 miesiące w roku.

– Że ciąża i karmienie piersią, nie jest powodem próchnicy nazębnej. To kobietom, którym nie chce się dbać o zęby podczas ciąży mają ubytki, a same tylko się tłumaczą że to powód ciąży. Nie ma czegoś takiego, że dziecko wysysa z mlekiem, czy pępowiną wszystkie mikroelementy potrzebne dla zdrowia matki. Natura jest mądrzejsza od ludzi dlatego stworzyła nas do tego, aby rodzić i karmić potomstwo.

– Każdy człowiek raz do roku powinien badać poziom cukru i robić kontrolne badania krwi.

– W ciąży zachowujemy się tak samo jak przed ciążą. O ile wszystko przebiega pomyślnie, tylko nie dźwigamy i więcej odpoczywamy.

Z którym stwierdzeniem się zgadzasz? Czy według Ciebie wszystkiego należy przestrzegać jak lekarz zalecił. A może po takim podsumowaniu zmienilibyście lekarza? A może swoje nawyki leczeniowe?

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Odpowiedz milena 28 lipca 2015

  Najlepszy wynik temperatury ciała jest poprzez mierze przez odbyt. Ale to prawda, że temperatura mierzona na czole to po prostu temp. czoła. Zawsze mierzyłam i mierzę na skroniach. Do lekarza wybieram sie kiedy przekroczy 37,7 st. hmmm z tym rutinoskorbinem to pierwsze słysze, u kogo Ty byłaś dziewczyno ?

 • Odpowiedz paulina 28 lipca 2015

  Nie chodzę do lekarzy, nie robie badań okresowych, ostatni raz przebywałam w przychodni osiedlowej kiedy miałam 8 lat. Będąc dzieckiem dużo chorowałam, ale się uodporniłam i teraz mam spokój. Jak czuje, że mnie coś bierze od razu leczę sie swoimi sposobami. Mam sie dobrze. Płace zus ale sama nie wiem po co, inni wykorzystuje te składki bo mi one przecież do niczego nie są potrzebne.

 • Odpowiedz izka 29 lipca 2015

  raz byłam w ciężkim szoku jak mi lekarka powiedziała że alkohol nie wywołuje żadnych reakcji z antybiotykiem, i że jak mam ochote się napić wina to moge bez wyżutów sumienia. chyba była alkoholiczką 😉

 • Odpowiedz ewka 6 sierpnia 2015

  Nie zawsze kupuję leki które przepisze mi lekarz. Wolę leczyc się domowymi sposobami, a z przeziębieniem jeszcze nie byłam u doktora. Nie robię więc sztucznych kolejek.

 • Odpowiedz jon 13 sierpnia 2015

  Gdzie to tak leczą?

 • Odpowiedz